Residence Stylovka

Vysočina, Pelhřimov

Stylové komerční prostory a nájemní bydlení

Dům čp. 836, námi pojmenovaný jako Residence Stylovka, nechal v roce 1911 vystavět JUDr. Antonín Linhart, advokát a později starosta města Pelhřimov. Přízemí od samého počátku sloužilo pro komerční účely. V plánech je zaznamenáno, že celá pravá strana od hlavního vstupu, za kterým je průchod na dvůr, a celá zadní strana byly určeny pro obydlí obchodníků. V suterénu se nacházely sklepy, prádelna a sklady pro obchody. Suterén byl s prostory spojen šachtou pro zásobování. Horní patro obývala rodina advokáta Linharta, přičemž levá část zaujímala kancelář a pracovna.

Dům navrhl architekt Ladislav Novotný z Počátek a zejména při návrhu fasády využil několik prvků, které ve svém celku utvořily pozoruhodné dílo. Dominantou jsou pilastry, které přechází do bust ženy, jež dům také obývala. Máme upřímnou radost, že právě parter je obsazen šikovnými obchodníky, kteří navazují na tradici předchozích generací. V domě sídlila např. zubní ordinace MUDr. Fáry či Obchodní banka.

Nyní probíhá rekonstrukce 2. a 3. nadzemního podlaží, kde vznikne 8 nových bytových jednotek určených ke stylovému bydlení uprostřed města s parkováním přímo na dvoře. Na našem Blogu najdete rozhovory s našimi nájemci a článek o historii domu.