Napsal

Tomáš Voplakal

5. 1. 2023

 

 

Trafačka na Lipnici po letech opět v provozu?

 

Moment, moment, vracíme se do historie zpět a vedeme elektřinu zase přes sloupy? A nezkusíme to bez drátů, milý Marconi… jako vy v telegrafii? Prima, tak určitě. Ale i tak je bývalá trafačka situovaná malý kousek pod hradem na Lipnici nad Sázavou opět funkční! A nese název Trafajda. Vítá s otevřenou náručí každého zvědavce a nadšence, který chce prožít nevídaný až elektrizující zážitek. Kdokoli může (nejen) přespat v jejích prostorách. Bzz bzzz…

Trafajda

Na netradičním místě, které z každého koutu dýchá geniem loci, doporučujeme strávit alespoň tři noci. Umíte si představit, že v dávných dobách - v letech 1921–1923 - kolem naší trafačky chodil Jaroslav Hašek, když sepisoval Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války?

 

Stavbě, jež letos slaví 110 let od svého vzniku, jsme po letech chátrání a hrozby demolice vdechli zcela nový život. Nahlédněte do galerie. Z ní snadno nasajete atmosféru a styl, jakým jsme se vlastníma rukama celkové záchrany této unikátní stavby s bohatou historií, sahající až do Rakouska-Uherska, zhostili. Miniaturní prostor dostal industriální nádech. Snažili jsme se neopomenout žádný detail. A víte, co bude nejlepší? Přesvědčit se o tom na vlastní oči, uši, ruce i nohy.

Trafajda

Předchozí příspěvky

Rocksky fRIENDS & Family

Chci být v okruhu vašich přátel a časem možná i rodiny.

Máme spoustu nápadů. Chcete, abychom se ozvali a řekli vám o nich více?